Jesteś tutaj  »  Strona główna  »  O Nas

O Nas

Dr Jadwiga Bąk - psycholog transportu z ponad 40-letnim doświadczeniem zawodowym i naukowym w zakresie badań psychologicznych. Absolwentka Akademii Teologii Katolickiej, obecnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - magister psychologii 1975 r. W 2003 roku na Uniwersytecie Warszawskim uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, dysertacja pt. „Kształcenie młodych kierowców a zachowania w sytuacji wypadków drogowych”.
Autorka szeregu publikacji naukowych z zakresu psychologii transportu i bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz techniki badań, współautorka wielu metodologii badań, autorka licznych wystąpień na konferencjach krajowych i zagranicznych, biegły sądowy Sądu Okręgowego w Warszawie z zakresu psychologii transportu i bezpieczeństwa drogowego. Autorka książki pt. „Wypadki drogowe a kształcenie młodych kierowców”, Wydawnictwo Instytut Technologii Eksploatacji, Radom 2003 oraz współautorka z dr Dorotą Bąk-Gajdą jedynej, polskiej publikacji na temat psychologii transportu i kierowców pt. „Psychologia transportu i bezpieczeństwa ruchu drogowego”, wydawnictwo Difin, Warszawa 2010. Wieloletni pracownik Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie na stanowisku starszego specjalisty oraz kierownika Zakładu Psychologii Transportu Drogowego.
Od 2004 roku założyciel i kierownik studiów podyplomowych Psychologia Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego prowadzonych w Warszawie przez ITS we współpracy z: Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego (obecnie Akademią Leona Koźmińskiego), Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej. Obecnie, od 2011 roku, kierownik studiów podyplomowych Psychologia Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego realizowanych przez SWPS we współpracy z Pracownią Psychologiczną dr Jadwiga Bąk w Legionowie.

Dr Jadwiga Bąk posiada certyfikaty:

 • Specjalista ds. psychologicznych badań kierujących pojazdami w transporcie samochodowym G/002/06
 • Wykładowca instruktorów nauki jazdy nr A/004/07
 • Specjalista ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego nr 122

Uprawnienia zawodowe:

 • Psycholog uprawniony do badań w zakresie psychologii transportu nr MCZP/RP/0022/01
 • Psycholog medycyny pracy
 • Psycholog uprawniony do badań osób ubiegających się lub posiadających pozwolenie na broń nr 3/2001
 • Psycholog odwoławczy w ewidencji psychologów województwa mazowieckiego.

Dr Jadwiga Bąk jest wpisana na listę Komendy Stołecznej Policji psychologów uprawnionych do wykonywania badań do pozwoleń na broń, badań sędziów, komorników, detektywów, pracowników ochrony.

Dr Dorota Bąk-Gajda - psycholog transportu od 2003 roku. Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, magister psychologii, specjalność psychologia pracy i stresu. Absolwentka studiów podyplomowych Psychologia Transportu realizowanych przez Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego oraz Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie w 2004 roku. W 2007 roku ukończyła trzyletnie studia doktoranckie z ekonomii w zakresie nauk o zarządzaniu w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego obecnie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W 2014 roku uzyskała stopień doktora nauk społecznych w zakresie pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim, dysertacja pt. „Nieformalne nauczanie i uczenie się w procesie diagnozy kwalifikacyjnej”.
Od 2001 roku pracuje w Pracowni Psychologicznej w Legionowie. Pracowała w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, współpracowała z Bigram S.A. Personnel Consulting. Autorka i współautorka wielu prac naukowo-badawczych realizowanych w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie, gdzie w latach 2008-2011 była kierownikiem Zakładu Psychologii Transportu Drogowego.
Współautorka z dr Jadwigą Bąk jedynej, polskiej książki pt. „Psychologia transportu i bezpieczeństwa ruchu drogowego”, wydawnictwo Difin, 2010. Wykładowca studiów podyplomowych Psychologia Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego prowadzonych przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie we współpracy z Pracownią Psychologiczną dr Jadwigi Bąk.

Uprawnienia zawodowe:

 • Psycholog uprawniony do badań w zakresie psychologii transportu Nr NI.I.II.EP.081/08
 • Psycholog medycyny pracy
 • Psycholog uprawniony do badań osób ubiegających się lub posiadających pozwolenie na broń Nr 54/69/10
 • Psycholog odwoławczy w ewidencji psychologów województwa mazowieckiego.

Dr Dorota Bąk-Gajda jest wpisana na listę Komendy Stołecznej Policji psychologów uprawnionych do wykonywania badań do pozwoleń na broń, badań sędziów, komorników, detektywów, pracowników ochrony.

      
Badania Psychotechniczne kierowców Legionowo
©2011 Psychotechnika.org. Wszelkie prawa zastrzeżone. 1/15/146287
Projekt i realizacja: Kilos.pl