Jesteś tutaj  »  Strona główna  »  Aktualności

Aktualności

dodano: 03-10-2011

17.10.2011 - Uroczystość wręczenia Nagrody Teofrasta za najlepszą książkę psychologiczną roku 2010

Informujemy, że nasza książka Dorota Bąk-Gajda, Jadwiga Bąk  „Psychologia Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”, Wydawnictwo Difin 2010, została przyjęta do trzeciej edycji konkursu na najlepszą książkę psychologiczną wydaną w roku 2010. Do nagrody zakwalifikowano 50 książek zgłoszonych przez 16 wydawnictw. Nasza książka została oceniana w kategorii Książki naukowe wśród 36 innych pozycji, w kategorii Książki popularnonaukowe oceniano 14 pozycji.
Organizatorem przyznania Nagrody Teofrasta jest magazyn psychologiczny „Charaktery”, patronat honorowy objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polska Akademia Nauk. Patronat medialny: Telewizja Polska, Polskie Radio Trójka, Empik, PAP.
dodano: 22-09-2011

IV Konferencja "Profilaktyka Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Wojskowych Pojazdów Mechanicznych Sił Zbrojnych RP"

W dniach 19-21.09.2011 odbyła się IV Konferencja „Profilaktyka Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Wojskowych Pojazdów Mechanicznych Sił Zbrojnych RP” zorganizowana przez Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, Szefostwo Transportu i Ruchu Wojsk – Centrum Koordynacji Ruchu Wojsk, Dowództwo Garnizonu Warszawa, PZU S.A. odbyła się w Waplewie. Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymali od organizatorów w materiałach konferencyjnych książkę Jadwigi Bąk i Doroty Bąk-Gajdy „Psychologia transportu i bezpieczeństwa ruchu drogowego”. W dniu 20.09 miało miejsce wystąpienie autorek, referat prezentujący główne zagadnienia omawiane w książce. Po spotkaniu autorki odpowiadały na liczne pytania uczestników i podpisywały książki.

dodano: 20-09-2011

XX Dydaktyczna Konferencja Naukowa pt. "Głos tradycji - głos nowoczesności. Potrzeby i perspektywy rozwoju dydaktyki w krajach Europy środkowo-wschodniej"

XX Dydaktyczna Konferencja Naukowa pt. „Głos tradycji - głos nowoczesności. Potrzeby i perspektywy rozwoju dydaktyki w krajach Europy środkowo-wschodniej” odbyła się w Płocku w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica. Kierownikiem naukowym tej międzynarodowej konferencji i zarazem dziekanem wydziału Pedagogiki jest prof. dr hab. Józef Półturzycki. W konferencji wzięło udział wielu specjalistów z całego kraju. Sesje konferencyjne dotyczyły zagadnień: Wokół istoty dydaktyki, Funkcje kultury i technologii informacyjnej w modernizacji dydaktyki, Dydaktyczne problemy szkolnictwa wyższego i dydaktyki. W pierwszym dniu konferencji mgr Dorota Bąk-Gajda wygłosiła referat „Kształcenie kierowców w systemie bezpieczeństwa ruchu drogowego”.
dodano: 27-08-2011

Firma Oponiarska Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska zorganizowali doroczny Festyn Dębica-Dębicy

Firma Oponiarska Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska zorganizowali doroczny Festyn Dębica-Dębicy. Podczas tego piętnastego już festynu każdy chętny mógł doświadczyć i sprawdzić jaki jest wpływ alkoholu oraz warunków zewnętrznych na szybkość reakcji kierowcy na stoisku Pracowni Psychologicznej. Pokazy testów spostrzegawczości, szybkości reakcji, Alkogogli i atrakcje dla dzieci prowadziła mgr Dorota Bąk-Gajda wraz z asystentką.
dodano: 04-07-2011

Debata poświęcona tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego i kolejowego

W Domu Dziennikarza w Warszawie miała miejsce debata poświęcona tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego i kolejowego pt.: "Bezpieczeństwo ruchu drogowego i kolejowego". Spotkanie zorganizowało Centrum Komunikacji Medialnej we współpracy z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., zaś partnerem wydarzenia było Stowarzyszenie na rzecz Interoperacyjności i Rozwoju Transportu Szynowego. Wszyscy zebrani zgodnie podkreślali, iż działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i kolejowego wymagają nieustannej edukacji użytkowników ruchu drogowego poprzez kampanie, spoty reklamowe, spotkania edukacyjne oraz inne działania promocyjno-informacyjne. W spotkaniu wzięły udział dr Jadwiga Bąk i mgr Dorota Bąk-Gajda.
dodano: 02-07-2011

Zakończenie roku akademickiego 2010/2011 studiów podyplomowych Psychologia Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Zakończenie roku akademickiego 2010/2011 studiów podyplomowych Psychologia Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego realizowanych wspólnie przez Pracownię Psychologiczną dr Jadwigi Bąk ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej. Uroczyste rozdanie świadectw odbyło się w siedzibie SWPS w Warszawie. W spotkaniu udział wzięli: dr Zuzanna Smoleńska – dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego SWPS, mgr Barbara Składanek – pracownik SWPS, dr Jadwiga Bąk – kierownik studiów podyplomowych, mgr Dorota Bąk-Gajda – wykładowca. Absolwenci (44 osoby) otrzymali dyplom ukończenia studiów. Edycja 2010/2011 była pierwszą grupą, która odbywała zajęcia praktyczne pod kierunkiem dr Jadwigi Bąk i mgr Doroty Bąk-Gajdy w Pracowni Psychologicznej w Legionowie.
Absolwentom, naszym słuchaczom, gratulujemy i serdecznie witamy w gronie psychologów transportu!
dodano: 11-12-2010

Zachowanie kierowców zimą

W dniu 11.12.2010 r. w Polska Dziennik Bałtycki ukazał się artykuł "Zima bezpieczna ale w korkach", w którym mgr Dorota Bąk-Gajda komentowała zachowanie kierowców zimą. 
dodano: 30-11-2010

Życzliwość kierowców

O pozytywnych zachowaniach kierowców wobec innych kierowców mających problemy z zimową aurą mówiła mgr Dorota Bąk-Gajda dla Polska Kurier Lubelski w dniu 30.11.2010 r. 
dodano: 22-11-2010

Konferencja "Ofiary wypadków drogowych nasza wspólna odpowiedzialność" Sejm RP

Dorota Bąk-Gajda podczas konferencji "Ofiary wypadków drogowych nasza wspólna odpowiedzialność" organizowanej w Sejmie RP pod patronatem Marszałka Sejmu RP Grzegorza Schetyny wygłosiła referat "Psychologiczny wymiar jakości życia przed i po wypadku drogowym".

dodano: 12-10-2010

Kierowcy przeceniają swoje umiejętności

W Programie Pierwszym Polskiego Radia 12.10.2010 roku Dorota Bąk-Gajda rozmawiała o tendencji kierowców do przeceniania własnych umiejętności w prowadzeniu pojazdu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14
Badania Psychotechniczne kierowców Legionowo
©2011 Psychotechnika.org. Wszelkie prawa zastrzeżone. 1/16/146288
Projekt i realizacja: Kilos.pl